Fundacja Pracownia Kompetencji

Legionowianie dla Klimatu – etap wdrożeniowy

Legionowianie dla Klimatu – etap wdrożeniowy

Etap wdrożeniowym polega na realizowaniu przez uczestników i uczestniczki projektu sześciu proekologicznych projektów społecznych w przestrzeni miejskiej Legionowa.  Zostały zrealizowane już następujące projekty:

Eko torby!

W trakcie Święta Organizacji Pozarządowych w Legionowie, które odbyło się we wrześniu, uczestnicy i uczestniczki projektu uczyli chętne osoby robić z nieużywanych
t- shirtów torby na zakupy i warzywa, żeby nie używać plastikowych zrywek i siatek na zakupy. W tym projekcie uczestniczyło około 60 osób.

Eko bingo!

9 października 2021 odbyła się coroczna Nocy Bibliotek.  Osoby odwiedzające Poczytalnie grały w Eko Bingo. Gra pozwoliła nie tylko wygrać ekologiczne nagrody, ale również zdobyć wiedzę na temat różnych ekologicznych oznaczeń umieszczanych na opakowaniach. W Eko bingo uczestniczyło około 40 osób.

Marsz „Nie dla plastiku!”

Marsz odbył się w dniu 19 października 2021 r. o godzinie 10.00. Trasa marszu prowadziła od Ratusza przez legionowskie ulice, a jego punktem docelowym było targowisko miejskie. Osoby biorące udział marszu rozdawały na nim wielorazowe torebki na warzywa uszyte przez uczestników i uczestniczki naszego projektu. Na Marszu dominował kolor żółty. Dlaczego kolor żółty? Gdyż jest to kolor odpowiadający w segregacji śmieci za tworzywa sztuczne. W marszu uczestniczyło około 200 osób. Byli to uczniowie i uczennice legionowskich szkół, prezydent i wiceprezydent miasta (Roman Smogorzewski i Piotr Zadrożny), radni powiatu legionowskiego (Tomasz Talarski i Jolanta Żebrowska) oraz radna województwa mazowieckiego Anna Brzezińska.

Eco 1 listopada

Przygotowana została kampania informacyjna w domu seniora, w legionowskich szkołach, w bibliotece, na FB, żeby święto 1 listopada było obchodzone z wykorzystaniem jak najmniejszej ilości plastiku. Informowaliśmy, jak być eko na cmentarzu. Uczestniczki i uczestnicy projektu przygotowali naturalne wiązanki z wykorzystaniem szyszek, jarzębiny, liści klonu, orzechów, żołędzi oraz witek dzikiego wina. Następnie zostały one przekazane dla seniorów i seniorek z Domu Senior + w Legionowie.

Już niedługo pojawią się następne ☺

Wszystkie nasze działania można obserwować na FB profil https://www.facebook.com/Legionowianie-dla-klimatu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content